Opt adolescenți, bănuiți de distrugere la Ștrandul Municipal din Deva

att.3Pund1zxErhPXn86pvVYTUyhdkGrGe31n597CopYfPM

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Deva au intervenit în cursul zilei de astăzi la Ștrandul Municipal Deva, în urma unei sesizări privind producerea unor distrugeri în incinta obiectivului de agrement.

Potrivit informațiilor transmise de autorități, în urma verificărilor efectuate la fața locului au fost identificați opt adolescenți din municipiul Deva, cu vârste cuprinse între 14 și 16 ani, bănuiți că ar fi provocat distrugeri unor bunuri aflate în perimetrul ștrandului.

Din primele cercetări reiese că minorii ar fi deteriorat mai multe obiecte din incinta complexului, însă natura exactă a prejudiciului urmează să fie stabilită în cadrul anchetei.

Polițiștii au deschis un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere, cercetările fiind continuate pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs incidentul și pentru evaluarea pagubelor.

La finalizarea verificărilor, vor fi dispuse măsurile legale care se impun, în conformitate cu legislația în vigoare.